Trening mentalny w MMA

Nowocześni zawodnicy sportów walki wiedzą, że muszą cechować się wyjątkową  wytrzymałością psychiczną. Wiedzą, że muszą być odporni i twardzi, a to bierze się z treningu mentalnego. Muszą być w stanie odpowiedzieć na poważne, krytyczne pytanie. Czy jestem gotowy psychicznie, emocjonalnie, fizycznie i taktycznie?

Niniejszy artykuł ma na celu podzielić się z wami niektórymi  z metod treningu mentalnego pod kątem MMA, aby pomóc przygotować się na wszystkich poziomach.

  1. Udziel sobie pozwolenia, aby wygrać tę walkę. Musisz uwierzyć w siebie i dać sobie szansę na wygraną, zanim zawalczysz. Aby wygrać na poważnie, trzeba najpierw wygrać w swoim własnym umyśle. Jeśli nie potrafisz tego zrobić, wygrywanie na serio będzie bardzo, bardzo trudne. Kiedy dasz sobie pozwolenie, aby wygrać, możesz otworzyć swoją wiarę w siebie i ustawić pozytywne myślenie na odpowiednie tory.
  2. Pogódź się z porażką: To nie znaczy zrezygnować, albo poddać się. Oznacza to zdać sobie sprawę, że już nie akceptujesz strachu przed porażką, nie posiada on już  żadnej władzy nad Tobą.. Aby to zrobić, musisz zdać sobie sprawę, że możliwość przegranej istnieje zawsze, i że jeśli to się stanie, nadal będziesz w stanie wrócić i walczyć ponownie. Życie będzie trwać.
  3. Zaufanie do siebie samego pochodzi z ciężkiego i efektywnego treningu. Większość ludzi nie planuję porażki, oni po prostu mają porażkę w planowaniu. Poprzez trening zyskujesz pewność siebie i zdajesz sobie sprawę, że zbyt ciężko pracowałeś, aby teraz się poddać albo nie dać z siebie wszystkiego.
  4. Daj się porwać. To znaczy, żebyś przestać kontrolować i rozważać po stokroć każdą decyzję w klatce. Musisz reagować szybko, być nieprzewidywalny. Aby tak się stało musisz dać porwać się walce.Taka formuła nie zawsze się sprawdza.
  5. Skoncentruj się jak laser. Wchodząc do walki musisz przestawić się na inny tryb, wyostrzyć zmysły. Stwórz psychiczny plan gotowości.
  6. Bądź spokojny w samym centrum burzy. Podczas gdy dookoła chaos, zawirowanie i zgiełk ty mocno stąpasz po ziemi, znając swoje miejsce i wiedząc po co tu przeszedłeś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *