Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

Cap de Formentor; Majorka: Wspaniała plaża z drobnoziarnistym piaskiem. Położona na północno-wschodnim krańcu największej wyspy Balearów. Wzdłuż skalistego wybrzeża znajdują się wspaniałe miejsca do nurkowania, skąd można podziwiać koralowce.
Cala Mondrago; Majorka: Zatoka Mondrago znajduje się na południowym wybrzeżu Majorki, na południe od miasta Cala d’Or. Od objętej ochroną zatoki prowadzi szlak turystyczny do portu rybackiego Cala Figueira.
Cala Salada; Ibiza: Piaszczysta zatoka w pobliżu miasta Sant Antonio. Otoczona jest od strony lądu wzgórzami i sosnowymi lasami. Malownicze miejsce z białym piaskiem i turkusową wodą.
Playa Francesca; La Graciosa: Wyspa leżąca w archipelagu Wysp Kanaryjskich na północ od wyspy Lanzarote. Mała, atrakcyjna i piaszczysta plaża Playa Francesca rozciąga się u stóp Montana Amarilla wzgórza pochodzenia wulkanicznego o wysokości 172 metrów.
El Golfo; Lanzarote: Wioska El Golfo położona w południowo-zachodniej części wyspy słynie przede wszystkim z rybnych restauracji. Nieco dalej na południu znajduje się laguna. Powstała ona w dużym, częściowo zalanym przez morze kraterem. Woda ma tu zielony kolor, który powstaje dzięki roślinom wodnym z gatunku rupii morskiej.

źródło: hiszpania365.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *